piątek, 7 sierpnia 2015

Relacja ze spotkania: "Opieka nad dzieckiem oczami położnej"
 29 lipca siedleckie Mamy dręczyły pytaniami położną Agatę Sawicką, mgr zdrowia publicznego, położną środowiskową rodzinną w NZOZ Salus w Siedlcach.

Na tym spotkaniu pytań i odpowiedzi nie było końca:). Głównymi tematami poruszanymi na spotkaniu były kwestie, dotyczące karmienia piersią: "Jak długo?" Na pewno do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia, a dalej zgodnie z potrzebą dziecka. Jedną z ciekawostek, o jakich żadna z obecnych Mam nie wiedziała, był fakt, że nie powinno się odstawiać dziecka od piersi w okresie letnim - chodzi o upały, gdyż pokarm matki to jedno z najważniejszych nawodnień dziecka. Kolejnym z ważniejszych aspektów poruszonych na spotkaniu było również postawienie pytania: "Szczepić czy nie szczepić?" Trzeci temat dotyczył zagadnienia jakim jest smoczek i podczas spotkania przeważyły zalety podawania smoczka już od pierwszych dni życia.

Jeśli brakuje Wam tutaj zdjęć ze spotkania, to informujemy, że na tym spotkaniu zabrakło naszej niezastąpionej mamy Klusków - Oli :(.

Chciałabyś do nas dołączyć? Nic prostszego: śledź terminy naszych kolejnych spotkań na Klub Mam "Aktywna Mama" lub w zakładce  albo od razu napisz do nas: klub.aktywna.mama@gmail.com.
Zapraszamy wszystkie obecne oraz przyszłe
 Mamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz